Zaproszenie na pielgrzymkę

Opublikowano:

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy zaprasza na pielgrzymkę do Włoch i Medjugorie w terminie: 16 - 25 kwietnia 2018.

DZIEŃ  1
Zbiórka uczestników. Pakowanie bagażu. Wyjazd w bardzo wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Włoch w okolice Padwy na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ  2
Śniadanie. Przejazd do Padwy: zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego,  msza święta Spacer po mieście. Przejazd do Ferrary. Zwiedzanie miasta i jego zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje bastionowe, Zamek Św. Michała, katedra Św. Jerzego, Plac Trieste, Pałac Diamentowy i część żydowskiego getta. Przejazd do hotelu w okolice Rawenny na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  3
Śniadanie. Zwiedzanie Rawenny: mauzoleum Galli Placydi, Bazylika Św. Witalisa, baptysterium Nerona, grób Dantego Alighieri, Plac Miejski. Msza św. Przejazd do Loreto, nawiedzenie Bazyliki Loretańskiej, w której znajduje się Domek Matki Bożej przeniesiony z Nazaretu. Wizyta na cmentarzu polskich lotników z Armii gen. Andersa. Przejazd do portu w Anconie. Zaokrętowanie i obiadokolacja na promie. Nocleg w kajutach 4-osobowych. Nocny rejs do Splitu.

DZIEŃ  4
Śniadanie. Zwiedzanie Splitu: Pałac Dioklecjana, w którym zawarte jest Stare Miasto. Czas wolny. Przejazd do Trogiru, zwiedzanie starówki i msza św. Wyjazd do Medjugorie na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ  5
Śniadanie. Przejazd na górę Podbrdo, przejście wzdłuż drogi różańcowej, na której Matka Boża objawiła się dzieciom.  Modlitwa i msza św. w kościele Św. Jakuba. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ  6
Śniadanie. Przejazd na Drogę Krzyżową na górę Kriżevac. Powrót do kościoła Św. Jakuba, msza św. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację. Dla chętnych wyjście na modlitwę wieczorną. Nocleg.

DZIEŃ  7
Śniadanie. Przejazd do Wspólnoty Cenacolo: modlitwa, rozważania i świadectwa członków wspólnoty. Powrót do kościoła Św. Jakuba, msza św. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację. Dla chętnych wyjście na modlitwę wieczorną. Nocleg.

DZIEŃ  8
Śniadanie, wyjazd do Plitwickiego Parku Narodowego, spacer po niezwykłym parku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  9
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Wiednia. Dwugodzinny spacer z przewodnikiem: katedra Św. Szczepana, Hofburg, Plac Bohaterów, Ringstrasse. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ  10
Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Polski.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena:  500 euro + 600 zł       
Zaliczka 100 euro                     

CENA  OBEJMUJE:                                     

przejazd autokarem, słuchawki, 9 noclegów w hotelu *** ze śniadaniami i obiadokolacjami (w tym 1 nocleg na promie), opiekę duszpasterską i pilocką, ubezpieczenie NNW i KL, wstępy do zwiedzanych obiektów oraz usługi przewodników lokalnych,  w Ferrarze, Rawennie, Splicie, Trogirze, Medjugorie, Plitwickim Parku i Wiedniu     

Organizator:

Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy

Kontakt: Tomasz Holiczko kom. 603932828