Motor Lubawa - Mamry Giżycko (0:0) 0:1

Zajmujący po 14 kolejkach rozgrywek IV ligi V miejsce Motor Lubawa podejmował w dniu dzisiejszym na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie 11 drużynę tabeli Mamry Giżycko. Goście w ostatnim meczu ligowym byli bliscy zwycięstwa z Unią Susz i zremisowali na wyjeździe 1:1. Motor Lubawa pokonał 2:1 Błękitnych Pasym.

Spotkanie 15 kolejki od początku było wyrównane i obie drużyny skupiały się na konstruowaniu akcji głównie w środku pola. W końcówce pierwszej połowy zarysowała się przewaga drużyny gości. Tworzyli szybkie, groźne kontrataki, na szczęście nie padły bramki.

W drugiej połowie przez pierwsze dwadzieścia pięć minut piłkarze Motoru przebywali na połowie przeciwnika, jednak nie potrafili tego wykorzystać. Trener Motoru dokonał zmian w drużynie, jednak zawodnicy, którzy weszli nic do gry nie wnieśli. Rywale natomiast widząc chaos w drużynie Motoru zaczęli konstruować coraz groźniejsze akcje, czego dowodem była zdobyta bramka w 84 minucie po akcji całej drużyny i strzale Macieja Famulaka.

Końcówka spotkania należała zdecydowanie do  gości. W ostatnim meczu IV ligi rundy jesiennej Motor Lubawa po słabej grze uległ drużynie Mamry Giżycko 0:1. (mz)