KS Constract Lubawa - DTS Helios Białystok (0:0) 2:0

W 3 kolejce I Ligi Futsalu 7 października br. KS Constract Lubawa podejmował w hali OSiR w Lubawie DTS Helios Białystok.

Od początku spotkania bardzo krótkie krycie gości oraz dobra, szybka piłka spowodowało, że gospodarze zaczęli popełniać błędy i nie mogli stworzyć dokładnej akcji zakończonej precyzyjnym strzałem. Byli zaskoczeni stylem gry gości.

Na początku spotkania bardzo dobrze prezentował się w bramce Kacper Zelma. Z upływem czasu gospodarze widząc, że rywal w dniu dzisiejszym łatwo skóry nie sprzeda, próbowali różnych wariantów, ale bramka nie padła. W pierwszej połowie gra była wyrównana.

W drugiej połowie gospodarze coraz częściej konratatakowali, ale zabrakło dokładności w tworzeniu akcji i precyzji. Pierwszą bramkę zdobył Piotr Papierowski ze stałego fragmentu gry za faul na Piotrze Karbowskim w 6 minucie II połowy.

Po stracie bramki goście nie załamali się, ale dalej grali dokładnie, realizowali założenia trenera i byli bliscy zdobycia bramki kontaktowej. Bramki nie zdobyli i w końcówce zaczęli ostro grać, faulować i dyskutować z arbitrami.

Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem drugą bramkę dla Constractu Lubawa zdobywa ponownie Piotr Papierowski z przedłużonego rzutu karnego ustanawiając wynik na 2:0.  Mimo wielu sytuacji, strzałów do pustej bramki, poprzeczek, słupków gościom zabrakło skuteczności.

Najlepszym jednak zawodnikiem w oczach sędziów i trenerów został Kacper Zelma, który godnie zastępuje w kolejnym meczu ligowym kontuzjowanego Vlada Bondarenko.

Po zakończeniu meczu, kibice podziękowali piłkarzom za zwycięstwo, a Dawidowi Klejna, który komentował mecz odśpiewali 100 lat z okazji Urodzin. (mz)