Finał Mistrzostw LZS w wielobojach lekkoatletycznych - Lubawa / e-Lubawa

Finał Mistrzostw LZS w wielobojach lekkoatletycznych

Opublikowano:

Na nowym stadionie lekkoatletycznym w Ostródzie odbył się w środę (3 października) Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w wielobojach lekkoatletycznych szkół gminnych (2004-2002) i średnich (2001-1998). 

Tego dnia pogoda nie rozpieszczała mimo pięknej scenerii nowego stadionu w Ostródzie rywalizacje utrudniały deszcz i wiatr. W  rocznikach (2004-2002) swoją dwie  reprezentację (dziewczęta, chłopcy) wystawiła szkoła z Kazanic. Wysokie drugie miejsce zdobyli chłopcy którzy uzyskali 309 punktów w rywalizacji wielobojowej i ulegli jedynie drużynie z Morąga.

Cała drużyna rozpoczęła rywalizację od biegu 4x100m, a później każdy z 4 zawodników drużyny rywalizował w jednej z 4 konkurencji (100m, 800m, skok w dal, pchnięcie kula 5 kg). O wyniku końcowym decydowała liczba zdobytych punktów we wszystkich 5 konkurencjach po przeliczeniu na punkty wg. tabel wielobojowych. 

W skład drużyny, która zdobyła wicemistrzostwo województwa weszli Mateusz Łukomski (100m), Maciej Borkowski (800m), Marcin Figger (skok w dal), Dominik Draszewski (pchnięcie kulą). Dziewczęta w składzie Agata Borkowska (100m), Karolina Graman (400m), Paulina Rolka (skok w dal), Daria Siemińska (pchnięcie kulą) zajęły 6 lokatę mimo, że zdobyły 310 punktów wielobojowych czyli więcej od chłopców. 

Zwycięstwo wśród dziewcząt odniosła drużyna z Braniewa. Opiekę nad zawodnikami ze szkoły z Kazanic sprawował Leszek Kołodziejski. 

S.P. Kazanice