Sukcesy zapaśników Sokoła Lubawa

Bardzo pracowity okres w zeszłym tygodniu mieli zapaśnicy "Sokoła" Lubawa. Młodzi sportowcy startowali w Nowym Mieście Lubawskim i na warszawskiej Białołęce a seniorzy w Raciborzu w Mistrzostwach Polski Seniorów.

W Raciborzu w dniach 7-8.09. Tomasz Ewertowski i Filip Sosnowski startowali w Mistrzostwach Polski Seniorów. Tomek w kategorii wagowej do 85 kg sklasyfikowany został na XXII miejscu natomiast Filip po stoczeniu czterech walk z których dwie wygrał i dwie po zaciętych pojedynkach przegrał (jedną przy remisie 2:2 i drugą 1:2) uplasował się na wysokim 7 miejscu.

Podczas IX Ogólnopolski Turniej "Białołęka WRESTLING CUP" w zapasach w stylu klasycznym wystartowało czterech młodych ale bardzo ambitnych gladiatorów. Cała czwórka stanęła na podium. W najmłodszej grupie złoty medal zdobył Łukasz Hejda, któremu mocno kibicował tata Tomasz, były zawodnik i zdobywca wielu medali na arenie zapaśniczej. Na najwyższym stopniu podium stanął również Hubert Januszewski, srebrny medal z Warszawy przywiózł Filip Łużyński, a brązowy Nikodem Zawadzki. Gratulujemy!

W Nowym Miescie Lubawskim 17.09.2017 odbył się 1 Rzut Ligi Miedzyszkolnej Warmii i Mazur w zapasach Młodzików i Młodziczek oraz Turniej dzieci w mini zapasach.

4 medale wywalczyli nasi zawodnicy w 1 Rzucie Ligii Międzyszkolnej w grupie młodzików i 2 w mini zapasach.

Młodzicy

1 miejsce i złoty medal wywalczył Jakub Łupaczewski w kat. 38kg

Brązowe krażki zdobyli: kat. 47kg - Igor Ewertowski, kat. 53kg - Dawid Empel, kat. 59kg - Łukasz Stawiarski, Sebastian Kowalkowski był piąty w kat. do 53kg.

Mini zapasy

Nikodem Lewicki złoto w kat. 42kg, Tymoteusz Zawadzki brąz kat. 39kg

W klasyfikacji klubowej MLKS Sokół zajał 3 miejsce, natomiast w klasyfikacji szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Lubawie.

Dwóch zawodników "Sokoła" otrzymało Tytuł Najlepszego Zawodnika Ligii Międzyszkolnej za ubiegłoroczny sezon 2016/2017 Hubert Januszewski oraz Łukasz Stawiarski.