Msza w Parku w Fijewie i zawierzenie opiece Niepokalanego Serca Maryi

Opublikowano:

Niebawem zakończy się jubileuszowy rok, w którym wspominamy i pochylamy się nad orędziem Matki Bożej z Fatimy. Ufam, że wielu z nas przejęło się na nowo wezwaniem Matki Bożej do nawrócenia i czynienia pokuty za grzechy własne i innych. Chcemy przecież Nieba, czyli życia z Panem na wieki, czyli w czasie bez czasu, bez końca. Stąd troska i wezwanie Najświętszej Maryi Panny, z jednej strony tak proste i oczywiste, z drugiej strony wymagające. Wiemy jednak, że bez trudu, pracy - nawrócenia nie będzie duchowych efektów!

Księża Biskupi w Polsce, jak już wiemy, polecili naszą Ojczyznę i Naród opiece Niepokalanego Serca Maryi. Jest to z pewnością, w trudnych czasach neopogaństwa, które przeżywamy, najskuteczniejsza pomoc w oparciu się bezbożnictwu wkradającemu się w niemal każdą przestrzeń naszego życia.

Pasterze Kościoła Katolickiego zachęcają nas do tego, aby każda parafia, każdy możliwy odcinek i przestrzeń naszego życia powierzyły się Niepokalanemu Sercu Matki Jezusowej. Tak też uczyniliśmy w niedzielę – 10 września 2017 r. Idziemy jednak dalej. Chcemy zawierzyć i nasze wioski, wszystko co je stanowi: rodziny, osoby samotne, młodych i starych, zdrowych i chorych, domostwa, warsztaty, zwierzęta, pola, łąki, lasy i sady. (Głos św.Jana 105)

11 września w Parku w Fijewie  ks. Marcin Staniszewski proboszcz parafii św. Jana przewodniczył uroczystej mszy św. koncelebrowanej dla mieszkańców wsi Fijewo. Podczas Eucharystii obecny był z-ca wójta gm.Lubawa Marian Licznerski, a sołtys wsi Roman Szymański odczytał akt zawierzenia wsi opiece Niepokalanego Serca Maryi. 

12 września taka uroczystość odbyła się we wsi Tuszewo, a 14 września odbędzie się w kościele w Mortęgach.

(mz)