Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce

09.09.2017 roku w Olecku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Na zawody przyjechali reprezentanci 47 klubów Warmii Mazur i Mazowsza. Razem odnotowano przeszło 700 zgłoszeń do konkurencji. zawody były eliminacjami do Mistrzostw Polski U16, które w tym roku odbędą się w Białej Podlaskiej.

LKS Lubawa reprezentowało 18 zawodników pod opieką trenerów Marka Tykarskiego i Leszka Kołodziejskiego. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zdobyli bowiem 3  medale oraz 22 punkty w rywalizacji. Najwyżej sklasyfikowana został Daria Siemińska, która dwukrotnie stanęła na  podium. Daria zdobyła złoty medal w rzucie dyskiem wynikiem 33,94m oraz w pchnięciu kulą 11,67m co dało brązowy medal. W obydwu konkurencjach nasza zawodniczka uzyskała rekordy życiowe i  wyniki lepsze od minimum PZLA na Mistrzostwa Polski U 16.

Daria za dwa tygodnie będzie nasz reprezentować w Białej Podlaskiej. W Olecku medal wywalczył  również Marcin Figger, który posłał oszczep na odległość 42,42m i zdobył  srebrny medal. Marcin walczył nie tylko z rywalami ale przede wszystkim z infekcją, która znacznie go osłabiła.

Blisko podium uplasowali się również Zuzanna Niedziela piąta w rzucie oszczepem z nowym rekordem 31,37m oraz sztafeta 4x100m dziewcząt (Adrianna Tykarska, Malwina Biedrzycka, Emila Fafińska, Julia Uzarska) do medalu zabrakło zaledwie 0,55sekundy.

Ogółem zawodnicy LKS Lubawa zdobyli 22 punkty w klasyfikacji co dało 5 miejsce wśród 47 klubów. Przed nami uplasowały się tylko drużyny z dużych ośrodków takich jak Olsztyn, Radom, Siedlce czy Ostrołęka. Zawodnicy LKS wielokrotnie poprawiali rekordy życiowe co świadczy o dobrym przygotowaniu do zawodów.