Panie Marku, jak to się stało, że skusił się pan na start w wyborach samorządowych. To był pana pierwszy raz… i od razu spory sukces, bo został pan wybrany przewodniczącym Rady Powiatu Iławskiego.
(2019-10-09)
Rozmowa z Iwoną Śliwińską, specjalistką psychoterapii uzależnień, kierownikiem Oddziału Terapii Uzależnień od Alkoholu Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
(2019-10-07)
We wtorek 1 października wmurowano Kamień Węgielny i Akt Erekcyjny po budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Centrum Rehabilitacji w Iławie. „Nastąpił ten dzień, gdy marzenia spełniają się na naszych oczach” – tak skomentowali prowadzący uroczystość, przedstawiciele tej powiatowej placówki.
(2019-10-02)
Poniedziałek 16 września sprawił z pewnością ogromną radość uczniom ze szkół Powiatu Iławskiego. Otrzymali oni bowiem stypendia Starosty Powiatu Iławskiego, przyznawane za szczególne osiągnięcia. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie i była podzielona na dwa etapy
(2019-09-18)
9 września ruszył nabór do Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów, która funkcjonować będzie przy Inkubatorze Technologicznym w Iławie. To szansa dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nie tylko na rozwijanie pasji i zainteresowań, ale też zdobycie nowych doświadczeń zawodowych.
(2019-09-17)
8 września przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Iławie oraz Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Grządka” z Iławy prezentowali walory turystyczne Powiatu Iławskiego na Powiatowych Obchodach Ogrodnictwa i Promocji Regionów współpracujących z powiatem oraz miastem Hof.
(2019-09-13)
Starosta Powiatu Iławskiego informuje o sprzedaży w trybie aukcji rowerów, które przeszły na własność Powiatu w wyniku stosowania przepisów ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych.
(2019-09-11)
– Rok szkoły 2019/2020 będzie rokiem szczególnym dla szkolnictwa ponadpodstawowego w naszym powiecie – mówi Renata Motylińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie. – Do szkół powróciły 4-letnie licea, 5-letnie technika,
(2019-09-09)
Władze Powiatu Iławskiego były gospodarzem niedzielnej uroczystości obchodów 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Odbyła się ona w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Iławie oraz na Cmentarzu Komunalnym przy Pomniku Nieznanego Żołnierza
(2019-09-02)
Podczas IX sesji Rady Powiatu Iławskiego Starosta Bartosz Bielawski poinformował radnych o istotnych zmianach kadrowych, które dokonały się w Starostwie Powiatowym w Iławie.
(2019-08-29)
Za nami wyjątkowa, bo dwudniowa, wycieczka rowerowa zielonym szlakiem rowerowym z Iławy do Buczyńca (docelowo biegnie on aż do Elbląga). To już druga z czterech wypraw na dwóch kółkach z cyklu „Szlakiem Legend i Podań Powiatu Iławskiego”, który w tym roku zaplanowano pod hasłem „Poznajemy sąsiadów”. Odbyła się ona 24 i 25 sierpnia.
(2019-08-28)
Poznajcie historię Edwarda Jakutowicza, o którym w Porcie Śródlądowym Iława, gdzie cumuje swój jacht od 4 lat, mówi się z sympatią – dziadek Edek. Człowieka pełnego pasji, zakochanego w Jezioraku, a szczególnie w wyspie Czaplak. Pierwszy raz do Iławy przyjechał jako 14-latek, a był to rok 1962!
(2019-08-22)
Przypominamy, że w związku z rozpoczęciem prac nad projektem „Programu współpracy Powiatu Iławskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok” oraz budżetu powiatu na 2020 r.:
(2019-08-19)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski zaprasza serdecznie wszystkich miłośników dwóch kółek na kolejny cykl wycieczek rowerowych pn. „Szlakiem podań i legend powiatu iławskiego”.
(2019-08-15)
Jaki jest klucz w leczeniu uzależnienia, co to za choroba i jak się z nią żyje – o tym wszystkim rozmawiamy z Lucyną Kaucz, specjalistką psychoterapii uzależnień, która na co dzień pracuje w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
(2019-08-08)
Młoda architekt spod Iławy chce stworzyć modelowy budynek o cechach architektury regionalnej. Wykorzysta do tego nowe technologie. „Nowe technologie bardzo odmieniły naszą pracę” – przyznaje Aurelia Palczewska-Dreszler ze studia architektonicznego ap.studio, które od niedawna ma swoją siedzibę w Inkubatorze Technologicznym w Iławie
(2019-08-05)
W Inkubatorze Technologicznym w Iławie uruchomiono stały punkt bezpłatnych konsultacji dla osób chcących założyć własną firmę na terenie powiatu iławskiego. Znany jest też już termin naboru na kolejne biura dla młodych przedsiębiorców w budynku przy ulicy Andersa.
(2019-07-25)
W ciągu miesiąca widzą więcej ludzkiej tragedii, niż niejeden człowiek przez całe życie! Mowa o pracownikach służby zdrowia. Są w gotowości 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku aby nieść pomoc osobom, które nagle znajdą się w stanie zagrożenia życia bądź zdrowia.
(2019-07-16)
2 lipca w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie przy współudziale Powiatu Iławskiego. Dotyczyło ono konsultacji projektu strategii rozwoju województwa pn. „Warmińsko-Mazurskie 2030. Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego”.
(2019-07-12)
Nagrody Zarządu Powiatu Iławskiego przyznawane są od 2002 roku i mają na celu przede wszystkim uhonorowanie i wsparcie artystów, twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców i trenerów sportowych, oraz instytucji, organizacji pozarządowych i klubów sportowych, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kultury i sportu na terenie Powiatu Iławskiego.
(2019-07-10)
25 czerwca, w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie oraz w siedzibie PEFRON podpisano umowy na dofinansowanie dwóch projektów realizowanych przez Powiat Iławski. Władze powiatu reprezentowali: Starosta Powiatu Iławskiego – Bartosz Bielawski, Wicestarosta – Marek Polański oraz Skarbnik Powiatu – Beata Szoka.
(2019-07-08)