Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Karola Jacuńskiego, zasłużonego prezesa okręgowego koła Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Olsztynie.
(2020-02-11)
Zarząd Powiatu Iławskiego informuje, że do 31 marca 2020 roku można składać wnioski o nagrody za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym oraz w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
(2020-01-31)
Oddziały Psychiatryczne Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie istnieją już ponad 30 lat, zmieniając w tym czasie swoje oblicze, metody leczenia, zakres oferowanych usług. Łącznie dysponują 52 łóżkami przeznaczonymi dla pacjentów powyżej 18-tego roku życia, zapewniając całodobową opiekę psychiatryczną z pełną diagnostyką zaburzeń psychicznych.
(2020-01-21)
Od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. w powiecie iławskim działają 3 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz 1 punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, zlokalizowane w 5 miejscach. W zależności od bieżącego zapotrzebowania czyli zgłoszonych przez osoby uprawnione potrzeb prowadzona będzie także nieodpłatna mediacja.
(2020-01-16)
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Iławie zaprosił hodowców trzody chlewnej z powiatu iławskiego na ważne spotkanie dotyczące zapobiegania i zwalczania Afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz aktualnej sytuacji epizootycznej. Odbyło się ono w środę 8 stycznia 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Iławie.
(2020-01-10)
Tuż przed nowym rokiem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymali dwa nowe oznakowane radiowozy. Zostały one zakupione dzięki dofinansowaniu lokalnych samorządów oraz środkom z budżetu Komendy Głównej Policji.
(2020-01-08)
Fotografie Łukasza Jabłońskiego z Lubawy zdobią kalendarz Powiatu Iławskiego na 2020 rok. Powiat Iławski, a konkretnie Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, zaprosił go do współpracy i dzięki temu mamy do dyspozycji piękny kalendarz, opatrzony zdjęciami ptaków, które żyją w naszym powiecie.
(2019-12-20)
Na zaproszenie Samorządu Powiatu Iławskiego do Iławy przyjechała delegacja z Ukrainy, z miasta Kopyczyńce, które leży w obwodzie tarnopolskim Ukrainy w rejonie husiatyńskim nad rzeką Niczława. Wizyta odbywała się w dniach 12-14 grudnia i sfinalizowana została podpisaniem umowy o współpracy z Gminą Kisielice.
(2019-12-19)
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Iławie zaprasza hodowców trzody chlewnej z powiatu iławskiego na ważne spotkanie dotyczące zapobiegania i zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz aktualnej sytuacji epizootycznej. Odbędzie się ono w środę 8 stycznia 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Iławie godz. 11.00
(2019-12-17)
Władze Powiatu Iławskiego złożyły kwiaty w 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Wspólnie ze Starostą Powiatu Iławskiego Bartoszem Bielawskim i wicestarostą Markiem Polańskim kwiaty złożyli także przedstawiciele miasta Iława – wiceburmistrz Dorota Kamińska, Michał Młotek, przewodniczący Rady Miasta Iława oraz Gminy Iława – wójt Krzysztof Harmaciński.
(2019-12-13)
Kilkudziesięciu nauczycieli języków obcych ze szkół Powiatu Iławskiego miało niezwykłą okazję uczestniczyć w wykładzie dr. hab. Jacka Pyżalskiego. Temat dotyczył trudnych sytuacji w klasie i relacji nauczyciel-uczeń. Można było wysłuchać wielu cennych rad i uwag oraz dostrzec detale, które pomogą stworzyć relację z nawet najtrudniejszym uczniem.
(2019-12-07)
Zapraszamy do listopadowego wydania miesięcznika „Życie Powiatu Iławskiego” – online. Znajdziecie w nim Państwo informacje i ciekawostki z Powiatu Iławskiego: z Gminy Kisielice, Gminy Iława, Gminy Susz, Gminy Lubawa oraz z Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie.
(2019-12-04)
W piątek 29 listopada uroczyście oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową łączącą Mortęgi z Lubawą. Wspólna inwestycja Powiatu Iławskiego i Gminy Lubawa otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.
(2019-12-03)
Przedstawiciele Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Iławie: Janusz Więcek, Andrzej Samoszuk oraz Mirosław Szczypski, otrzymali Medale Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Uroczystość odbyła się 11 października w Olsztynie.
(2019-11-22)
Rozmowa z lek. med. Stefanem Szpruchem, koordynatorem Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie, lekarzem specjalistą balneologii i medycyny fizykalnej, specjalistą otolaryngologii.
(2019-11-17)
Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych na szkolenie w zakresie zlecania i realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Szkolenie poświęcone będzie wzorom ofert, umów oraz sprawozdań określonym przez Przewodniczącego Komitetu do spraw Pożytku Publicznego.
(2019-11-12)
Rozmowa z lek. med. Zbigniewem Glińskim, koordynatorem Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej i Ogólnoustrojowej Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Oddział istnieje w naszym szpitalu od 2012 roku, dysponuje 17 łóżkami.
(2019-11-06)
Władze Powiatu Iławskiego podpisały umowę na realizacje inwestycji oświatowej w Lubawie. W środę 23 października, godz. 9.00, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie nastąpiło podpisanie umowy na przebudowę pomieszczeń w kompleksie Zespołu Szkół w Lubawie (ul. Rzepnikowskiego 4), które służyć będą młodzieży jako internat.
(2019-10-24)
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Iławie informuje, że Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zdecydował o rozmieszczeniu barier zapachowych tzw. repelentów, odstraszających dziki wzdłuż drogi wojewódzkiej 519, od granicy z województwem pomorskim w powiecie iławskim do węzła drogowego Małdyty w powiecie ostródzkim – czytamy w komunikacie.
(2019-10-23)
W poniedziałek 14 października w Starostwie Powiatowym w Iławie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.
(2019-10-21)
Panie Marku, jak to się stało, że skusił się pan na start w wyborach samorządowych. To był pana pierwszy raz… i od razu spory sukces, bo został pan wybrany przewodniczącym Rady Powiatu Iławskiego.
(2019-10-09)