Powiat Iławski wdrożył nowe e-usługi dla klientów Starostwa Powiatowego w Iławie. Rozwiązania pozwalają uzyskać aktualne dane z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego bez wizyty w urzędzie. Dyrektor Wydział Geodezji i Nieruchomości Ryszard Kabat, odpowiedzialny za wdrożenie w 2015 roku geoportalu powiatowego
(2020-05-29)
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie w związku z pandemią COVID-19 w Polsce wprowadziło od 16 marca 2020 r. ograniczenia w bezpośrednim załatwianiu spraw przez klientów. Natomiast od poniedziałku 25 maja 2020 r. PCPR przywraca bezpośrednią obsługę klientów z zachowaniem wymogów sanitarnych. Klienci będą obsługiwani w systemie – jedna osoba na jedno stanowisko, w związku z powyższym wskazane jest umawianie wizyt telefonicznie.
(2020-05-22)
Minister Edukacji Narodowej określił nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów do klas I publicznych liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2020/2021.
(2020-05-21)
Aktywność mieszkańców oraz tworzonych przez nich grup obywatelskich (nieformalnych) oraz organizacji pozarządowych jest jednym z głównych warunków rozwoju lokalnego. Aktywność ta jest wciąż niewystarczająca, co powoduje m.in. niewykorzystanie wielu zasobów lokalnych, mniejszy wymiar pomocy osobom w gorszym położeniu czy niewykorzystanie szans zewnętrznych m.in. dotyczących wykorzystania środków unijnych.
(2020-05-18)
Przez 10 dni – od 18 do 22 maja i od 25 do 29 maja w Inkubatorze Technologicznym w Iławie odbywać się będą dodatkowe konsultacje dla przedsiębiorców, którzy w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej chcieliby skorzystać z dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników.
(2020-05-15)
Kombatant Julian Blank został nowym prezesem okręgowego koła Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych w Olsztynie / oddział w Iławie. Zastąpił na tym stanowisku swojego serdecznego kolegę, zasłużonego prezesa, śp. Karola Jacuńskiego, który zmarł w lutym 2020 roku.
(2020-05-13)
Walka z epidemią nadal trwa i toczy się na wielu frontach. Ustawodawca wprowadza regulacje prawne a służby mundurowe dbają o to byśmy stosowali się do zasad. Medycy skupiają się na leczeniu zarażonych, natomiast służby sanitarne o to, by było ich jak najmniej. Jednak najwięcej zależy od nas samych. Niestety wielu wciąż lekceważy okoliczności w jakich wszyscy się znaleźliśmy.
(2020-05-10)
O Szpitalu pamiętał nasz wieloletni przyjaciel firma IKEA Industry Lubawa. Od kilkunastu lat IKEA wspiera naszą placówkę i nie zapomniała o nas również w czasach pandemii COVID-19. W imieniu firmy maseczki ochronne dla naszego personelu przekazała Pani Wanda Chełkowska – Paw Menedżer ds. komunikacji.
(2020-05-07)
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła wyniki naboru do prestiżowego programu gov_LAB. Samorządy, które zakwalifikowały się do programu, a wśród nich samorząd powiatu iławskiego, otrzymają eksperckie wsparcie w stworzeniu innowacyjnych usług i rozwiązań wspierających inwestorów i przedsiębiorców.
(2020-05-02)
Od wykrycia pierwszego w kraju przypadku koronawirusa minęły niemal dwa miesiące. W tym czasie rząd wprowadził szereg obostrzeń, obowiązują również szczególne ustawowe rozwiązania związane z COVID-19. Dotyczą one także postępowań administracyjnych prowadzonych przez organy samorządu terytorialnego, w tym starostę.
(2020-04-29)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski Informuje, że od poniedziałku 27 kwietnia, Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Iławie, wznawia bezpośrednią obsługę klientów. Wnioski z zakresu rejestracji pojazdów i praw jazdy będą przyjmowane po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny wizyty.
(2020-04-24)
W piątek 17 kwietnia Starostwo Powiatowe w Iławie przekazało środki ochrony osobistej dla strażników Społecznej Straży Rybackiej działającej na terenie powiatu iławskiego. Strażnicy nie zwalniają tempa i także w okresie epidemii zajmują się czynnościami kontrolno – prewencyjnymi w zakresie przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów wydanych na jej podstawie.
(2020-04-21)
Powiat Iławski od kilku tygodni zaangażowany jest w zabezpieczanie wszelkich możliwych środków ochrony osobistej jednostkom medycznym powiatu, ale nie tylko. Dostarcza je także instytucjom i osobom, wszystkim tym, którzy mają bezpośredni kontakt ze społeczeństwem, np. sprzedawcom. W Zespole Szkół w Lubawie oraz w ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie produkowane są nadal przyłbice ochronne, które stanowią filar tej działalności.
(2020-04-16)
Czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Jest to duże wyzwanie zarówno dla młodzieży, rodziców jak i nauczycieli.
(2020-04-15)
Dyrekcja Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie zwraca się z apelem i prośbą do mieszkańców powiatu o wszelkie możliwe wsparcie, głównie w zakresie środków ochrony osobistej personelu medycznego w placówce, ale forma pomocy może być także finansowa. [SZCZEGÓŁY W PIŚMIE DYREKCJI].
(2020-04-07)
Ruszyła produkcja przyłbic ochronnych techniką 3D w Zespole Szkół w Lubawie. Zostaną one przekazane m.in. personelowi medycznemu, który jak wiadomo bardzo potrzebuje ochrony osobistej. Seria próbna produkcji przyłbic jest zadowalająca, w związku z czym uruchamiana jest aktualnie produkcja stała na najbliższe dni a być może tygodnie.
(2020-04-03)
Mikroprzedsiębiorcy z terenu powiatu iławskiego mogą już skorzystać z nisko oprocentowanej lub bezzwrotnej pożyczki ze środków Funduszu Pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Iławie rozpoczął właśnie przyjmowanie wniosków – informuje dyrektor placówki Walerian Polak (na zdjęciu).
(2020-04-02)
2500 maseczek trzywarstwowych z tkaniny bawełnianej oraz 3000 maseczek z fizeliny medycznej – to efekt pracy pracowników oraz osób chętnych do pomocy, Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Iławie, którzy od 18 marca szyją maseczki ochronne. Na przykład dziś,tj. 1 kwietnia, do Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie, trafi partia 1000 maseczek.
(2020-04-02)
W czasie zagrożenia epidemią stabilnie prowadzona zbiórka odpadów staje się wyjątkowo ważnym zadaniem stojącym przed służbami komunalnymi, jak i całym społeczeństwem. Dlatego gospodarowanie odpadami powinno stanowić jeden z filarów naszego bezpieczeństwa.
(2020-03-30)
Ze względu na panującą epidemię koronawirusa (SAR–CoV-2) wywołującego chorobę COVID–19 wszystkie sprawy w Starostwie Powiatowym w Iławie od 30 marca br. (poniedziałek) DO ODWOŁANIA będą załatwiane wyłącznie za pośrednictwem poczty tradycyjnej, poczty elektronicznej, telefonicznie oraz przez platformę e-puap
(2020-03-27)
Drodzy Absolwenci szkół podstawowych, Szanowni Rodzice. Mamy obecnie szczególną sytuację epidemiologiczną. Wszyscy podejmujemy niezbędne działania w celu ograniczenia niebezpieczeństwa jakim jest zarażenie się wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym odwołane zostały dni otwarte szkół ponadpodstawowych czy cieszące się ogromną popularnością „Targi Edukacyjne” – informuje Renata Motylińska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie.
(2020-03-23)