W niedzielę podczas festynu rodzinnego zorganizowanego na bocznym boisku stadionu w godzinach wieczornych gwiazdą wieczoru był Mirosław Deredas - Polski Elvis Presley.
(2009-08-25)
Od początku sierpnia do końca września trwają warsztaty sportowo-skateparkowe w Rożentalu. Zajęcia, które prowadzi Szymon Marciniak, odbywają się w ramach projektu pn.: „Aktywna integracja w Rożentalu”.
(2009-08-25)
Pod taką nazwą w minioną sobotę Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa zorganizował piknik dla mieszkańców Łążyna. Impreza odbyła się w ramach projektu systemowego „Aktywna rodzina” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
(2009-08-24)
Rywalem Motoru Lubawa na stadionie w Lubawie był dotychczasowy lider drużyna Czarni Olecko. Takiego początku meczu na stadionie w Lubawie jeszcze nie było. W ciągu zaledwie kilku minut, padły dwie bramki dla gospodarzy.
(2009-08-22)
W sierpniu w świetlicy socjoterapeutycznej w Sampławie odbył się kolejny cykl warsztatów tanecznych, które prowadzi Aneta Sikora. Zajęcia są realizowane są w ramach projektu „Świetlicowa integracja” w Sampławie.
(2009-08-22)
Podczas sierpniowych „Warsztatów Decoupage” w świetlicy środowiskowej w Mortęgach odbyły się już kolejne zajęcia, które prowadzi Agnieszka Niedźwiedzka.
(2009-08-21)
Na IV Turniej Rycerski o Miecz Św. Katarzyny, który odbył się w minioną sobotę i niedzielę na działdowskim zamku, przybyło kilkudziesięciu członków bractw rycerskich z całej Polski min. 12-osobawa załoga XXVI Chorągwi Zamku Bratian. Turniej rozpoczął się w sobotę w godzinach przedpołudniowych. Rycerzy i ich świty przywitał Burmistrz Miasta Działdowo.
(2009-08-20)
Dobiega końca budowa kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej w Lubawie.
(2009-08-19)
W ramach warsztatów graffiti, które prowadzi Artur Warszawski, powstały w Sampławie niesamowite rysunki na przystanku autobusowym oraz świetlicy wiejskiej. Wszystkie „wrzuty” obrazują tematykę morsko-piracką.
(2009-08-19)
Od 3 do 14 sierpnia 2009 r. Gminne Centrum Kultury z/s w Mszanowie organizowało półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży z gminy nowomiejskiej. Do aktywnego spędzania wolnego czasu w Młynie Brata Jana, gdzie odbywały się zajęcia, zgłosiło się aż czterdziestu pięciu chętnych. Zabawy, które zajmowały czas, musiały być przystosowane do różnych grup wiekowych, gdyż w zajęciach uczestniczyły dzieci od 4 do 13 lat. Przez cztery godziny dziennie dzieciaki miały okazję wykazywać się umiejętnością współpracy w grupie jak i w pracy indywidualnej.
(2009-08-19)
W minioną sobotę 15 sierpnia Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa zorganizował Festyn Letni w Rakowicach. Impreza odbyła się w ramach projektu „Rakowice - integracja na aktywną nutę” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
(2009-08-18)
Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Sampławie
(2009-08-17)
W minioną niedzielę na stadionie w Lubawie młodzi piłkarze Motoru Lubawa rozpoczęli sezon. Rywalem juniorów starszych prowadzonych przez trenera Wiesława Rumińskiego była drużyna Victorii Bartoszyce.
(2009-08-17)
9 sierpnia w Nidzicy odbyła się IX edycja tegorocznej Mazovii. Uczestnicy zawodów ścigali się na bardzo ciekawej i zróżnicowanej trasie przy sprzyjającej letniej pogodzie. Jak zwykle w Nidzicy kolarze pokonywali kilka długich i wymagających podjazdów.
(2009-08-17)
Podczas sierpniowych warsztatów tanecznych w Szczepankowie, które odbywają się w ramach projektu pn. „W Szczepankowie jest szałowo”, uczestnicy uczyli się podstawowych kroków hip-hopowych. Zajęcia prowadzi Emilia Szczepańska.
(2009-08-16)
Z inicjatywy zespołu „Wrzosy” i MOK w Lubawie 15 sierpnia o godzinie 14.00 zorganizowano II Przegląd Zespołów Śpiewaczych w lubawskich łazienkach.
(2009-08-14)
W sierpniu ruszyły kolejne warsztaty artystyczne w Rożentalu, które trwały przez dwa dni. Tym razem uczestnicy warsztatów, pod czujnym okiem instruktorki Anny Deka, podczas zajęć uczyli się robić wspaniałe ozdoby.
(2009-09-14)
W godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Gdańskiej doszło do zderzenia motorynki z samochodem osobowym.
(2009-08-13)
Za nami II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Innej w Lubawie. Refleksje, wspomnienia....i nutka nostalgii za tym co odeszło, a pozostanie na zawsze w piosenkach. Piękność i magia w tym, że impreza wybrzmiewa jeszcze w naszych sercach, a wykonawcy na trwałe zostaną w naszej pamięci.
(2009-09-13)
Do kolejnego wypadku doszło w miejscowości Sampława samochód marki Fiat Punto zderzył się ze Skodą Favorite.Rannego kierowcę Skody zabrał śmigłowiec ratowniczy.
(2009-08-12)
W minioną niedzielę w ramach projektu „Mortęgi – wieś inicjatyw pozytywnych” Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa zorganizował Jarmark Wakacyjny. To już kolejna tego typu inicjatywa ośrodka. Tym razem, przy wspaniałej pogodzie, bawili się mieszkańcy Mortęg.
(2009-09-12)